O blogu

Cześć, blog farmaceutyczny, blog farmaceutyczny
nazywam się Agnieszka Raczkowska. Pracuję w aptece całodobowej w pięknej miejscowości na Mazurach. Duży asortyment leków i suplementów, a także obsługa ponad 100 pacjentów dziennie szybko pozwoliły mi nabrać doświadczenia w zawodzie farmaceuty.

Chociaż z punktu widzenia odwiedzającego, apteka to spokojne i uporządkowane miejsce, za pierwszym stołem w mózgu farmaceuty neurony toczą batalię, aby prawidłowo zrealizować receptę, zebrać potrzebne leki i udzielić wyczerpującej odpowiedzi na pytania chorego.

Czasami nie ma możliwości długiej rozmowy. W godzinach porannych, w sezonie infekcji opieka farmaceuty nad chorym ogranicza się jedynie do kilku wskazówek na temat zażywania preparatów. A przecież chodzi o zdrowie! Każde niedoinformowanie może być krzywdzące w skutkach.

Wydając leki, widzę braki w wiedzy pacjentów. Codziennie. Jeszcze kilka lat temu sama wielu rzeczy nie byłam świadoma. Teraz dużo rozmawiam z moimi znajomymi z branży, czytam najnowszą literaturę medyczną, wypytuję pacjentów i obserwuję środowisko firm farmaceutycznych. Dlaczego? Chcę być zorientowana w realiach aptecznych, aby stać na straży zdrowia własnego, mojego wspaniałego męża i naszej córeczki Zosi.

Wiedzę, którą zdobyłam i którą codziennie pogłębiam, chciałabym przekazać również Tobie. Są rzeczy, które każdy powinien wiedzieć o zdrowiu.

Na blogu znajdziesz konkretne informacje:

– jak wybierać leki przy określonych dolegliwościach,
– na co zwracać uwagę, czytając skład preparatu,
– jak domowymi sposobami uporać się z chorobami,
– gdzie pojawiają się podstępy w przemyśle farmaceutycznym.

Jeśli potrzebujesz porady albo nurtuje Cię dany aspekt leczenia, napisz do mnie.
Z chęcią odpowiem na Twoje pytania.

Dziękuję, że mnie odwiedziłeś i mam nadzieję, że zostaniesz tu na dłużej.

Agnieszka

blog farmaceutyczny, Agnieszka Raczkowska, blog farmaceutyczny

Pamiętaj proszę, że czytanie moich wpisów, mimo że mam najlepsze intencje, nie zastąpi bezpośredniej konsultacji z lekarzem. Chociaż chciałabym Ci pomóc w każdym problemie, leczenie na odległość platformą blogową może nie być wystarczające.

 

blog farmaceutyczny, Agnieszka Raczkowska, blog farmaceutyczny