O blogu

Cześć, Agnieszka Raczkowska, blog farmaceutyczny
nazywam się Agnieszka Raczkowska i jestem magistrem farmacji. Pracuję w aptece całodobowej w pięknej miejscowości na Mazurach. Duży asortyment leków i suplementów, a także obsługa ponad 100 pacjentów dziennie szybko pozwoliły mi nabrać doświadczenia w zawodzie farmaceuty.

Chociaż z punktu widzenia odwiedzającego, apteka to spokojne i uporządkowane miejsce, za pierwszym stołem w mózgu farmaceuty neurony toczą batalię, aby prawidłowo zrealizować receptę, zebrać potrzebne leki i udzielić wyczerpującej odpowiedzi na pytania chorego.

Czasami nie ma możliwości długiej rozmowy. W godzinach porannych, w sezonie infekcji opieka farmaceuty nad chorym ogranicza się jedynie do kilku wskazówek na temat zażywania preparatów. A przecież chodzi o zdrowie! Każde niedoinformowanie może być krzywdzące w skutkach.

Wydając leki, widzę braki w wiedzy pacjentów. Codziennie. Jeszcze kilka lat temu sama wielu rzeczy nie byłam świadoma. Teraz dużo rozmawiam z moimi znajomymi z branży, czytam najnowszą literaturę medyczną, wypytuję pacjentów i obserwuję środowisko firm farmaceutycznych. Dlaczego? Chcę być zorientowana w realiach aptecznych, aby stać na straży zdrowia własnego, mojego wspaniałego męża i naszej córeczki Zosi.

Wiedzę, którą zdobyłam i którą codziennie pogłębiam, chciałabym przekazać również Tobie. Są rzeczy, które każdy powinien wiedzieć o zdrowiu.

Na blogu znajdziesz konkretne informacje:

– jak wybierać leki przy określonych dolegliwościach,
– na co zwracać uwagę, czytając skład preparatu,
– jak domowymi sposobami uporać się z chorobami,
– gdzie pojawiają się podstępy w przemyśle farmaceutycznym.

Jeśli potrzebujesz porady albo nurtuje Cię dany aspekt leczenia, napisz do mnie.
Z chęcią odpowiem na Twoje pytania.

Dziękuję, że mnie odwiedziłeś i mam nadzieję, że zostaniesz tu na dłużej.

Agnieszka Raczkowska

Agnieszka Raczkowska, blog farmaceutyczny
Agnieszka Raczkowska, blog farmaceutyczny
Pamiętaj proszę, że czytanie moich wpisów, mimo że mam najlepsze intencje, nie zastąpi bezpośredniej konsultacji z lekarzem. Chociaż chciałabym Ci pomóc w każdym problemie, leczenie na odległość platformą blogową może nie być wystarczające.

Agnieszka Raczkowska – blog farmaceutyczny

Agnieszka Raczkowska – blog farmaceutyczny

Agnieszka Raczkowska – blog farmaceutyczny