O blogu

Witaj, Agnieszka Raczkowska, blog farmaceutyczny
nazywam się Agnieszka Raczkowska i jestem magistrem farmacji. Ukończyłam Uniwersytet Medyczny w Białymstoku, a koleje losu sprawiły, że zamieszkałam w Ełku (pięknej miejscowości na Mazurach) razem z mężem Markiem i córeczką Zosią.

(Przejdź do artykułu ze zdjęciami: „Od studentki farmacji do redaktorki bloga – historia Pułapek w Aptece”)

Codzienna praca w zawodzie farmaceuty, a także bycie rodzicem pozwoliło mi spojrzeć na zdrowie i sposoby jego leczenia mocno przenikliwym okiem. Dużo rozmawiam z moimi znajomymi z branży, czytam najnowszą literaturę medyczną, wypytuję pacjentów i obserwuję środowisko firm farmaceutycznych.

Dlaczego?

Chcę być zorientowana w realiach aptecznych, aby stać na straży zdrowia mojej rodziny i TWOJEGO!

Skąd pomysł na bloga?

Codziennie mam styczność z setkami pacjentów. Wielu z nich przychodzi jedynie po to, by zrealizować receptę lub kupić drobne witaminy, natomiast są też tacy, którzy drążą tematy zdrowia, potrzebują zasięgnąć porady czy skonsultować przyjmowanie lekarstw. Lubię mówić, że ja i moi pacjenci uczymy się od siebie nawzajem: każde nasze spotkanie dokłada cegiełkę wiedzy do mojego doświadczenia zawodowego, a moi pacjenci w trakcie rozmów pogłębiają wiedzę o lekach.
Widząc u pacjentów niepokój i rozterki na temat wielu aspektów leczenia, postanowiłam redagować bloga PUŁAPKI W APTECE, gdzie edukuję i uświadamiam wszystkich tych, którzy mogą mieć wątpliwości, jak utrzymać organizm w pełnym zdrowiu.

Bo zdrowie otrzymaliśmy jedno!

Każdego dnia, czy to w telewizji, radio, czy Internecie jesteśmy bombardowani informacjami, jak powinniśmy się odżywiać oraz leczyć. Nic więc dziwnego, że możesz mieć problem, którą drogę wybrać! Każdy z nas niczym wytrawny strateg zmaga się z podejmowaniem decyzji, szukając najlepszej opcji dla siebie.

Jeśli trafiłeś na ten blog, to zakładam, że jesteś taką osobą, która szuka własnej drogi, by rozwiać wątpliwości i poznać wiedzę często dla nas niedostępną.

Na blogu znajdziesz konkretne informacje:

– jak wybierać leki przy określonych dolegliwościach,
– na co zwracać uwagę, czytając skład preparatu,
– jak domowymi sposobami uporać się z chorobami,
– gdzie pojawiają się podstępy w przemyśle farmaceutycznym.

Jestem tu po to, by rozwiać Twoje wątpliwości

Kolejki u lekarza i w aptece, życie w ciągłym pędzie – to wszystko sprawia, że nie mówimy o swoich dolegliwościach, bo się wstydzimy albo po prostu nie ma na to czasu. Chciałabym Ci pokazać, w jaki sposób świadomie wybierać preparaty w aptece, by unikać podstawowych błędów w leczeniu. Od dzisiaj z moją pomocą zadbasz o siebie i swoich najbliższych.

Serdecznie pozdrawiam,
mgr farm. Agnieszka Raczkowska

Agnieszka Raczkowska
Witaj

Nazywam się Agnieszka Raczkowska i jestem magistrem farmacji. Chciałabym Ci pokazać, w jaki sposób świadomie wybierać preparaty w aptece, by unikać podstawowych błędów w leczeniu. Od dzisiaj z moją pomocą zadbasz o siebie i swoich najbliższych.